Gönder

Tahta Kalem

Yazarın Tüm Yazıları 255 Okunma

SİZDE GÜNDEM NE?Merhaba değerli Antep News okuyucuları, nasılsınız? Haliniz vaktiniz nasıl? Keyifler ne alemde diyeceğim ama keyif konusunda sanırım ülkece çok da iyi bir durumda değiliz. 

Seçim,seçim derken nihayet iktidar kanadı Mayıs ayına işaret etti. Muhalefet, hodri meydan deyince de gündem daha da ısındı. Gaziantep için Kemal Kılıçdaroğlu ziyareti seçim atmosferini hareketlendirdi ancak yine de kentin ileri gelenleri CHP konusunda temkinli yaklaşmayı düstur edinmiş vaziyette. Çünkü Celal Doğan CHP'sinden bu yana, yani çok çok uzun yıllardır iki milletvekili çıkarmayı başarı sayıyor olmanın ötesine geçemedi ana muhalefet partisi Gaziantep'te. Haliyle hem temkin hem de acaba mi soruları kulislerde dillendirilir oldu. En ufak bir hareketlilik sevinç de yaratıyor, ya olmazsa kuşkusu da. Listeler için Ankara temasları aldı başını gidiyor. Genel merkezler hatırlı ziyaretçilerin akınına uğruyor. Sokağın nabzı ise vekiller geldikçe, esnaf ziyaretinden esnaf ziyaretine tutuluyor. Burayı aşabilirsek, meselenin çoğunu da aşmış olacağız diye düşünüyorum.  

Gazetecilerin gündemi her zaman sıcak seçimle siyasetle ilintili ama önemli olan ve gerçek olan halkın gündemi. Bu yüzden de sizin sohbetlerinizde neler var, sizin için ülkenin vaziyeti ne durumda o önemli. 

Türkiye siyaseti için dönüm noktaları diye diye kaç seçimi geride bıraktık. Dönüm noktaları bizi bulunduğumuz noktaya getirdi. Bundan sonraki süreç neye gebe hep birlikte tecrübe edeceğiz ancak umarım yaşadığımız tüm sorunlar tekerrür sarmalının dişlileri arasında kaybolur. Temennilerimizin gerçek olması için umarım hakiki bir zemin oluşturabiliriz...

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Domuzlar su kanalında görüntülendi

Profesörden dikkat çeken açıklama

Sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep aranıyor

Ölümü göze alıp kar manzarası fotoğrafı çektiler

Adıyaman’da selde kaybolan 2 aylık hamile olan hemşire ve kızının arama çalışmaları 4. günde de sürüyor

BÖLGE ODALARI 2023 EKONOMİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Ölümü göze alıp kar manzarası fotoğrafı çektiler

Sünnet için hastaneye götürülen çocuğun bademciklerinin alındığı iddiası

Volkan Demirel: "Gaziantep FK oynadığı oyun ve aldığı galibiyetle tebrikleri hak etti"

Profesörden dikkat çeken açıklama

Yolcu otobüsü devrildi: Çok sayıda yaralı var

Yol çalışmasında 1600 yıllık oda mezar bulundu

BÖLGE ODALARI 2023 EKONOMİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’DE VİZYONER ADAY!

Kadınlar, erkeklere taş çıkarttı

NÖBETÇİ ECZANELER

8 Aralık 2023 Cuma Günü Nöbetçi Eczaneler